keyboard_arrow_down

Przytulny azyl pod dachem! Za co kochamy domy z poddaszem użytkowym?

Parterowy dom z poddaszem, tworząc wyjątkową atmosferę intymności, jest prawdziwym azylem dla domowników. Budynek z wertykalnym układem, w ujęciu praktycznym, zajmuje mniej miejsca na działce. W ujęciu antropologicznym, daje wyraźny podział strefy mieszkalnej, na ożywioną część parteru i spokojną, harmonijną sferę poddasza. Taki podział, symbolizuje tętniącą życiem ziemię i spokojne niebo – czy za to właśnie kochamy domy z poddaszem?

Projekt domu z poddaszem

Projekt domu przy Alabastrowej 21N

Parter + poddasze.

Doświadczenie specjalistów z zakresu projektowania wskazuje, że najbardziej popularny jest podział części mieszkalnej na dzienną - na parterze - z salonem i kuchnią oraz nocną - na poddaszu - sprzyjającą wieczornemu wypoczynkowi, idealną na sypialnie.

Parter w znakomitej większości projektów zajmuje cześć dzienna, na którą składa się słoneczny salon oraz otwarta kuchnia z jadalnią. To miejsce codziennej integracji całej rodziny. Tu jemy wspólnie posiłki, oglądamy telewizję i spotykamy się w szerszym gronie znajomych. Otwarty pokój dzienny to współcześnie najbardziej popularna propozycja aranżacji parteru. Ma to związek ze stylem życia, który kładzie nacisk na łatwość komunikacji i szybkie działanie. Otwarta kuchnia daje również możliwość kontrolowania przestrzeni salonu. To w nim najczęściej bawią się najmłodsze dzieci, które muszą być jeszcze pod kontrolą rodziców. Klasycznym elementem salonu, który przetrwał próbę czasu, jest kominek. Nadal mamy do niego sentyment i miło nam, szczególnie w zimowe dni, ogrzewać się jego ciepłem.

Takie projekty to także doskonałe miejsce do zrealizowania swoich fantazji architektonicznych. Loggie, balkony, finezyjne skosy i nietypowe projekty schodów to dodatki, które nadadzą niewielkiej przestrzeni unikatowości i dobrego smaku, a także optycznie powiększą wnętrze. Nieduże, lecz funkcjonalnie zaplanowane wnętrze domu z poddaszem pozwoli rodzinie z dziećmi cieszyć się wygodą przez długie lata.

Projekty z poddaszem posiadają dodatkowy pokój na parterze. To doskonałe miejsce na ulokowanie swojego gabinetu dla pary bezdzietnej, z jednym dzieckiem lub dla seniorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy członek rodziny posiada tyle prywatności, ile potrzebuje. Dodatkowy pokój na parterze daje również możliwość budowy domu systemem dwuetapowym. Budując w taki sposób, już po wykończeniu parteru osiągamy to, co mieliśmy w mieszkaniu. Dom, nawet z samym parterem, to jednak o wiele więcej.

Decydując się na parter z dodatkowym pokojem zyskujemy zatem bardzo ważną możliwość szybszego wprowadzenia się do własnego domu. Poddasze może zostać wykończone w odpowiednim dla nas momencie. Należy jedynie, do uzyskania odbioru technicznego budynku, wykonać balustrady na balkonach, schodach i tarasach i można zgodnie z prawem zamieszkać w swoim domu.

projekt małego domu z poddaszem

Projekt domu przy Wiosennej 8

Po schodach do krainy spokoju i relaksu.

Dodatkowe piętro to więcej miejsca na wszystko. Można zagospodarować go jak całkiem oddzielne mieszkanie, można zwiększyć ilość łazienek i sypialni, a także cieszyć się rozleglejszym widokiem z perspektywy balkonu. Wyraźną zaletą domów z poddaszem jest również fakt, iż z racji posiadanego piętra, bardziej nadają się one na wąską, lub małą działkę. Są to zatem, z innej nieco strony, również tanie domy. Tanie, bo nie wymagają aż tak dużej działki. Domy z poddaszem to również komfort, który dają balkony. Poranna kawa w letni poranek na balkonie, wstające słońce i orzeźwiający powiew wiatru, to doznania nie do przecenienia. To również, w innych sytuacjach, niezbędna przestrzeń, szczególnie dla tych, którzy po prostu chcą zapalić, a nie chcą swoimi nawykami ingerować w przestrzeń współmieszkańców. Poddasze kryje w sobie również możliwości dla zamieszkania drugiej rodziny. Przy odpowiednim zaaranżowaniu pomieszczeń (kuchnia zamiast jednego pokoju) z powodzeniem możemy przekształcić gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym w budynki, w którym zamieszkają dwie rodziny.

Domy z poddaszem użytkowym to ciągle najchętniej wybierane gotowe projekty domów. Cenimy je za wszechstronność, funkcjonalność, przejrzysty układ pomieszczeń i stosunkowo niewielką powierzchnię zabudowy. Nowoczesne, czy tradycyjne o wieków są naturalnym elementem otaczającej nas przestrzeni. Jeśli jesteśmy otwarci i rodzinnie nastawieni, ale równie mocno cenimy spokój i prywatność, warto zdecydować się na dom, który zapewnia nam obie możliwości w najpełniejszy sposób.

Zobacz naszą ofertę domów z poddaszem

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Małe domy parterowe – ekonomiczne, eleganckie, ekspresowe.Jak uzyskać pozwolenie na budowę?