keyboard_arrow_down

Majowa PROMOCJA - Projekty domów 300 zł TANIEJ!

Wiosenny czas sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Nie ma chyba ważniejszej niż ta, o budowie własnego domu. Aby zdecydowani inwestorzy mogli szybciej dokonać wyboru i być z niego w pełni zadowoleni, przygotowaliśmy specjalną promocję. Projekty domów są teraz tańsze o 300 zł. Warto wybierać właśnie teraz, warto kupować taniej, warto postawić na marzenia o własnym domu. A jak wybrać najlepiej gotowy projekt domu? Przedstawiamy kilka kwestii, które warto uwzględnić wybierajac gotowe projekty domów.

Promocja na projekty domów

Inwestor stający przed pytaniem; jaki projekt domu wybrać, musi przeanalizować wiele różnych zagadnień. Decyzja nie jest prosta i wymaga spokoju i gruntownej analizy. Sprawdź o czym należy pamiętać przeglądając projekty domów w poszukiwaniu tego idealnego.

Twój projekt domu - sprecyzuj swoje oczekiwania

Aby wybrać odpowiedni projekt domu samemu musimy wiedzieć, czego szukamy. W tym celu należy w gronie najbliższych przeprowadzić wnikliwą analizę naszych potrzeb. Projekt powinien zostać wybrany tak, by każdy członek rodziny miał odpowiednio dużo miejsca dla siebie i swoich pasji. Jeśli w rodzinie są dzieci warto pomyśleć o pokoju dla każdego z nich. Jeśli naszą pasją jest majsterkowanie z pewnością doskonale sprawdzi się garaż ulokowany w bryle budynku.

Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiedź na pytanie, czy wolimy projekty domów parterowych, czy domy z poddaszem użytkowym. Oba typy budynków różnią się zasadniczo modelem życia, który wyznaczają. Otwarty charakter domów parterowych spodoba się tym, którzy lubią spędzać czas wspólnie z rodziną na jednej przestrzeni. To także dobry wybór dla rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów, którym trudność sprawia pokonywanie schodów. Projekty domów z poddaszem użytkowym docenią Ci, którzy nie wyobrażają sobie innej lokalizacji sypialni niż na poddaszu. To domy dla inwestorów ceniących prywatność i spokój, możliwy do uzyskania na oddzielnym piętrze.

Gdy już wybierzemy odpowiedni typ budynku zostaje jeszcze kilka pytań. Wolimy projekty domów z garażem, czy bez, w podpiwniczeniem, czy lub raczej bez piwnicy? Musimy zdecydować też, czy bardziej podobają się nam projekty domów z dachem dwuspadowym, czy wielospadowym? Gdy już sprecyzujemy nasze oczekiwania pozostaje dopasować projekt do zapisów warunków zabudowy, wydanych dla naszej działki.

Dom przy Alabastrowej 56
Dom przy Alabastrowej 56

Dopasuj projekt domu do warunków zabudowy

Wbrew pozorom na naszej działce nie możemy wybudować dowolnie wybranego domu. Niestety nie jest to możliwe ze względu na obowiązujące dla każdej nieruchomości budowlanej warunki zabudowy (WZ), lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Zgodnie z zapisami tych dokumentów nasz projekt domu musi odpowiadać konkretnym wymaganiom. Warunki zabudowy zazwyczaj określają maksymalną powierzchnię zabudowy, kąt dachu, czy szerokość oraz wysokość domu. Projekty domów musimy zatem wybierać tak, by spełniały konkretne zapisy urzędowe. Wybrany przez nas projekt domu nie musi być od razu zgodny z przepisami planu zagospodarowania, czy WZ. Dostosowanie konkretnego projektu może odbyć się na etapie adaptacji do lokalnych warunków. To konieczna procedura zmieniająca gotowe projekty domów z projekty budowlane. Podczas adaptacji lokalny architekt może na nasza prośbę zmienić projekt gotowy tak, by spełniał on wszelkie wymogi obowiązujące dla naszej działki.

Dom przy Bukowej 50
Dom przy Bukowej 50

Określ budżet inwestycji – projekty domów tanich w budowie

Gdy już znamy warunki zabudowy, mamy sprecyzowane potrzeby odnośnie projektu domu, musimy zaplanować również budżet naszej inwestycji. Jeśli chcemy wybudować dom niewielkim kosztem i szybko się wprowadzić do własnych czterech ścian powinniśmy sprawdzić projekty domów tanich w budowie. Ekonomiczne rozwiązania zastosowane w takich projektach pozwalają zaoszczędzić pieniądze w trakcie realizacji. Projekty domów, które wybudujemy niskim nakładem finansowym to w większości domy o powierzchni użytkowej między 60-120 m² posiadające zwarta bryłę i regularne kształty. Najbardziej oszczędne są projekty domów parterowych lub z poddaszem użytkowym posiadające prosty dach dwuspadowy. Warto pamiętać, że wszelkie pomieszczenia dodatkowe również wpływają na koszt inwestycji. Chcąc budować tanio wybierajmy projekty domów bez piwnicy, a jeśli to możliwe również bez garażu.

Wybór właściwego projektu domu to wypadkowa decyzji w trzech zasadniczych obszarach – potrzeb, warunków działki i kosztów. Jeśli przeanalizujemy odpowiednio te aspekty inwestycji wybór tego jedynego projektu domu będzie nie tylko trafiony, ale również da pewność, że po wybudowaniu dom spełni wszelkie nasze oczekiwania i da nam radość na długie lata.

A kiedy najlepiej wybierać projekty domów? Wtedy, kiedy są tańsze, jak teraz w specjalnej PROMOCJI -300 zł na GALERIADOMOW.PL
Kupuj tanio, buduj szybko, mieszkaj pięknie!

Zapoznaj się z regulaminem promocji
Poprzedni artykuł:
Stworzone do adaptacji poddasza