keyboard_arrow_down

Dom przy Bukowej 32 - nowoczesny dom parterowy, na który nie wydasz fortuny.

Projekty domów parterowych zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów podejmujących się budowy domu. Chętnie realizowane są zarówno małe domy parterowe o prostej budowie, jaki i projekty domów parterowych w typie rodzinnej willi, o dużych rozmiarach. Połączeniem ekonomicznej konstrukcji z doskonałym rozplanowaniem układu funkcjonalnego pomieszczeń jest Dom przy Bukowej 32. Nowoczesna, energooszczędna parterówka, w której można się zakochać.

Dom przy Bukowej 32 – wiz.1.

Wnętrze otwarte na Twoje potrzeby

Dom przy Bukowej 32 to projekt średniej wielkości domu parterowego, który mimo bogatego układu można wybudować szybko i stosunkowo niewielkim nakładem finansowym. W efekcie otrzymujemy stylowy i nowoczesny dom z ogromnym potencjałem. Wygoda parterowego budynku, doskonała komunikacja z wszystkimi pomieszczeniami i bogaty program funkcjonalny to główne zalety Bukowej 32. Wnętrze tego stylowego domu gwarantuje nam komfortowy odpoczynek w zacisznych pokojach, jak i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Dom posiada 3 sypialnie, ulokowane w ustronnej części budynku. Największa to apartament w stylu masterbedroom – sypialnia małżeńska – zawierająca prywtaną łazienkę i garderobę. To sypialnia ulokowana najbliżej części dziennej i oddzielona od pozostałych łazienkami. Rodzice, nie zakłócając spokoju śpiących dzieci, mogą po zakończonych aktywnościach od razu udać się bezpośrednio do sypialni. Projekty domów z tak zaaranżowanym pokojem są teraz wyjątkowo poszukiwane. Projekt posiada również kompletną łazienkę dla wszystkich domowników oraz dodatkową toaletę dla gości. Takie zaplecze sanitarne eliminuje na zawsze poranne kolejki do łazienki przed wyjściem do pracy, czy szkoły.

Tętniące życiem serce domu to część dzienna - przestronny salon połączony z kuchnią. Mamy tu miejsce na wygodną sofę, telewizor, a niepowtarzalny klimat zapewnia centralnie ulokowany kominek. Kuchnia, jak przystało na nowoczesny dom, pozostaje otwarta. To wygodne miejsce pracy, nie ingerujące zbytnio w przestrzeń salonu. Została dyskretnie oddzielona od pokoju dziennego wielofunkcyjną ladą. Możemy ją wykorzystać do pracy, lub zjeść przy niej szybki posiłek. Na styku salonu i kuchni przewidziano miejsce na duży stół jadalniany. Cały livingroom jest słoneczny i doskonale skomunikowany z zieloną strefą ogrodu. Na taras prowadza nas przesuwne drzwi zaprojektowane w systemie HS.

Na uwagę zasługuje również podwójny garaż umieszczony od frontu. Taka lokalizacja garażu sprawia, iż dom może być realizowany na mniejszych i bardziej wąskich działkach.

Oszczędna budowa, urzekający efekt

Dom przy Bukowej 32 to projekt domu średniej wielkości. 135 m² powierzchni użytkowej to dużo, jeśli chodzi o ilość pomieszczeń, ale nie na tyle, by budowa domu pochłonęła ogromne środki. Kluczem do ekonomicznej realizacji takiej inwestycji jest przemyślana konstrukcja budynku. Prosty układ przegród, oparty na jednej ścianie nośnej sprawia, iż jest to projekt domu taniego w budowie i nie sprawiającego problemów w trakcie realizacji. Na oszczędną budowę wpływa również prosty dach o symetrycznych połaciach. Kalenica główna, równoległa do drogi, jest dwuspadowa, podobnie jak daszek dodatkowy nad garażem.

Dom przy Bukowej 32 – wiz.2.

Nowoczesne rozwiązania energooszczędne.

Dom przy Bukowej 32 idzie z duchem czasu i odpowiada na wyraźnie dążenia w stronę ekologii. Projekty domów energooszczędnych, do których zalicza się Bukowa 32, to domy minimalizujące wykorzystanie energii początkowej potrzebnej do ogrzania budynku. Projekt został wykonany w oparciu o warunki techniczne WT 2021, które zakładają wskaźnik EP poniżej 70 kWh/m² rok. Dla podniesienia energooszczędności budynku przewidziano w nim zaawansowane rozwiązania dodatkowe. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją, system solarny oraz projekt ogrzewania gazowego sprawiają, iż dom jest nie tylko energooszczędny, ale również szybki i prosty w obsłudze (w zakresie ogrzewania). Inwestycja w nowe technologie wspierające dom pozwala zaoszczędzić na całorocznym utrzymaniu budynku od 40-60%.

Przeglądając projekty domów parterowych warto zatrzymać się przy Bukowej 32. Ten stylowy bungalow, rodem z amerykańskiego przedmieścia, spełni wymagania dużej rodziny ceniącej komfort i wygodę parterowej przestrzeni. Prosta budowa, niskie koszty, zachwycający efekt. Wspaniałe miejsce do życia i doskonała ozdoba każdej działki.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Parterowe, czy z poddaszem? Dwa różne projekty domów, porównywalne koszty budowy.Co musisz wiedzieć wybierając projekty domów? Krótki poradnik świadomego inwestora.