4 zalety gotowych projektów. Dlaczego warto realizować projekty domów z katalogu?

Gotowe projekty domów to jedno z najszybszych rozwiązań jeśli chodzi o dokumentację potrzebną do budowy domu. Dlaczego są tak popularne i co sprawia, że wybieramy je coraz częściej? Poznajmy 4 zalety projektów katalogowych.

Dom przy Bukowej 14Dom przy Bukowej 14

1. Cena gra rolę!

Co powoduje, że jesteśmy w stanie uznać dany zakup za trafny? W dużej mierze cena produktu. Tak samo jest w przypadku gotowych projektów domów. Szukając oszczędności warto kalkulować już od samego początku, dlatego większość inwestorów wybiera gotowe projekty domów. Są one o wiele tańsze niż indywidualne plany domów wykonywane na zamówienie przez projektanta. Projekt typowe można kupić za 2-3 tys złotych. Jest to cena nie do osiągnięcia w przypadku innego typu dokumentacji. Nawet, gdy doliczymy do tego koszty wymaganego przystosowania projektu do warunków lokalnych, nakłady poniesione na inwestycje, do czasu uzyskania pozwolenia na budowę, będą co najmniej o połowę niższe, niż w przypadku indywidualnego projektu domu.

Dom przy Niezapominajek 5Dom przy Niezapominajek 5

2. Pełne spektrum wyboru

Decydując się na gotowe projekty domów nie będziemy mieć problemów z ich wyborem. Obecnie na rynku jest cała masa różnorodnych planów, z których bez trudu wybierzemy coś dla siebie. Najpopularniejsze pracownie projektowe, do których zalicza się GALERIADOMOW.PL, posiadają w swojej ofercie szeroką gamę gotowych rozwiązań. Wśród typowych projektów są domy parterowe – dla tych którzy nie lubią biegać po schodach oraz projekty domów z poddaszem użytkowym – dla miłośników przytulnego piętra. Mamy również możliwość doboru projektu domu ze względu na kryterium ekonomiczne. Wielce popularne są w tej chwili projekty domów tanich w budowie, gwarantujące szybką i sprawną realizację, przy minimalnym nakładzie finansowym. To domy, które jesteśmy w stanie wybudować w cenie średniej wielkości mieszkania w bloku.

Dom przy Sielskiej 6NDom przy Sielskiej 6N

3. Czas, który jest w cenie.

Jeśli zależy nam na szybkiej i sprawnej budowie własnego domu czas powinien być dla nas najwyższą wartością. Dokumentację gotowego projektu otrzymamy w kilka dni, co znacznie przybliża nas do dalszych etapów załatwiania formalności. Od decyzji o zakupie, przez finalizację transakcji, aż po fizyczną obecność książek projektowych na naszym stole, mijają średnio 2-3 dni. To czas nie do osiągnięcia w przypadku dokumentacji indywidualnej. Warto zaznaczyć jednak, że tak szybką i sprawną realizację zamówienia gwarantują wyłącznie autorskie pracownie projektowe, które wysyłają projekty domów prosto do klienta. Projekty typowe, dzięki powszechnej i szybkiej dostępności pozwalają maksymalnie przyspieszyć adaptację, chyli przystosowanie projektu do warunków działki, a przez to sam fakt otrzymania pozwolenia na budowę, które jest kluczową decyzją dla całej inwestycji.

Dom przy Alabastrowej 47Dom przy Alabastrowej 47

4. Solidny produkt, sprawdzone rozwiązania.

Gotowe projekty domów to nie eksperyment, czy szalona fantazja projektanta. To za każdym razem sprawdzone i przetestowane rozwiązania, realizowane przez wielu inwestorów. Projekty typowe, zwane też powtarzalnymi, mają to do siebie, że są budowane seryjnie, więc nawet jeśli posiadają w pierwotnej wersji jakieś niedociągnięcia, są one od razu korygowane i ulepszane. Setki a nawet tysiące domów powstało na bazie każdego poszczególnego projektu, dlatego zastosowane w nich rozwiązania możemy uznać za pewne i solidne. Projektanci typowych domów nie mogą sobie pozwolić na eksperymenty. Wszystko musi tu być dokładnie policzone, sprawdzone i potwierdzone rzeczywistymi realizacjami. Wybierając projekt gotowy możemy pokusić się o prywatne śledztwo i dotrzeć do poszczególnych przykładów wybudowanych wcześniej domów. Służą nam w tym rozbudowane sieci społecznościowe, grupy budowlane i fora tematyczne. Jesteśmy w stanie nie tylko zobaczyć nasz przyszły dom na gotowej wizualizacji, ale również – przy odrobinie szczęścia – poznać jego wcześniejszych budowniczych i wpaść do nich na kawę… Ludzie coraz chętniej dzielą się swoim doświadczeniem, które może posłużyć i nam w przygodzie, jaką jest budowa domu.

Projekty domów katalogowych mają jeszcze kilka zalet. To m.in. możliwość wprowadzenia zmian i personalizacji projektu, wysoka elastyczność w zakresie materiałów i technologii budowy, czy atrakcyjne dodatki oferowane w trakcie zakupu dokumentacji. To wszystko sprawia, iż najszybsza i najtańsza droga do własnego domu wiedzie właśnie przez wybór gotowego projektu domu.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Trzy oblicza, jedno wnętrze. Poznaj nowe projekty domów z serii Dom przy Niezapominajek.Budować, czy nie budować dom z piwnicą? Kiedy warto wybierać projekty domów z podpiwniczeniem?